Android 8 a Android P


Skoro každý rok alebo každý rok alebo každý  druhý rok máme možnosť spoznať nový Android od Google. Minulý rok tomu nebola výnimka a bol na konferencii predstavený Android 8. Túto verziu mali dostať všetky nové zariadenia vyrobené v roku 2017. Avšak nič také sa nestalo. Android 8 má podľa aktuálnych informácií len jedno percento zariadení. Aktualizácie sa však do zriadení mali dostať postupne , no Android 8 dostali len nové vlajkové lode od veľkých výrobcov.
 ikona android
»        Aktualizácia na Android 8 ?
 
Ak by ste chceli aktualizovať svoj smartphon na Android 8 môžete to vyskúšať cez nastavenie smartphonu. Avšak nie každý smartphon túto aktualizáciu má. Existujú mnoho spôsobov ako smartphon aktualizovať ale nie vždy sú bezpečné. Jediné , už len počkať či tá aktualizácia príde sama, no to môže trvať aj niekoľko mesiacov , dokonca možno aj rok či dva. Avšak aktualizácia príde , len nevedno kedy, a musíme len počkať .
 robot s trumpetou
»        A čo Android P ?
 
Poďme pekne od začiatku. Android P by mal byť predstavený tento rok na konferencii a jeho aktuálne spustenie by malo  prebehnúť niekedy v máji. Zatiaľ však vieme o ňom len jednu vec . A to že Android sa bude označovať dvomi P. Teda jeho názov je poskladaný z ananásového koláča teda v angličtine bude mať názov pie pineapple ale bude sa len označovať ako Android P. Nevieme aké funkcie bude obsahovať a či bude lepší od jeho predchádzajúcich verzií.
 používateľ android
»        Ktoré zariadenia by mali dostať Android P ?
 
Všetky zariadenia vyrobené v tomto roku. Čiže nová vlajková loď od Samsungu teda Galaxii S 9 , novinky od Nokie , XiaoMi , Huawei , a taktiež aj nové smartphon od Lenovo a Lenovo Moto. Teda všetky zariadenia ktoré sa dostanú na náš trh tento rok. Ak však si zakúpite novinku a nebude mať Android P , môžete si v nastaveniach túto aktualizáciu vyžiadať. Keď nebude aktualizácia dostupná odporúča sa počkať, kým aktualizácia nepríde sama.