Bohatstvo je to čo ušetríte, nie to čo miniete

Naozaj to potrebujem?

prvá otázka, ktorú si v obchode položíte bude táto. Naozaj to potrebujete? Povedzme si na rovinu, že každý z nás má doma neskutočný počet predmetov, ktoré len zbierajú prach. Keď ste si istý, že to u vás doma nenájde využitie tak to nekupujte nech to je akokoľvek lákavá ponuka.

pokladna

Šetriť  energiou sa oplatí

Nie len tou vašou, ale aj elektrinou, vodou a plynom.  Vypnite televíziu keď ju nesledujete a všade za sebou zhasínajte svetlo. https://www.calorim.sk/efektivne-sposoby-ako-usetrit-vodu-v-kazdodennom-zivote uplatňujte od tejto chvíle do konca života a každý rok na vás bude čakať pekná suma z preplatkov.

Nehanbite sa výpredajov
To čo je v obchode teraz tam bude aj o mesiac a za polovičnú cenu. Taká návšteva second-handu má svoje výhody, pretože sa nemusíte báť, že budete nosiť rovnaké oblečenie ako polovica mesta a stále tam nájdete pekné a moderné kúsky. S kúpou nového počítača môžete počkať aj o mesiac keď bude cena o polovicu nižšia a za ušetrené peniaze môžete ísť na dovolenku.  Potraviny samozrejme vo výpredaji radšej nekupujte.

sleva

Sledujte svoje financie
Zapisujte si všetky svoje mesačné výdavky a zistite, kde sa dá usporiť. Založte si knihu na účty a majte prehľad o tom koľko míňate. Pokiaľ ste živnostníkom účtenky sa vám môžu neskôr zísť a ďalšie ušetrené financie sú na svete.

Používajte nohy
Cena benzínu a nafty stúpa a ak môžete nechajte auto doma a zoberte bicykel alebo použite vlastné nohy. Robíte to pre seba a máte to 2v1. Zostatok na účte bude stúpať a ručička na váhe klesať. Príroda sa vám za to tiež raz poďakuje.

investice


Spôsobov ako ušetriť je veľa, ale stále sme len ľudia, ktorí majú svoje potreby . Rozdeliť si peniaze na domácnosť a zábavu bude dobrým ťahom a odoprieť si neduhy v podobe cigariet a alkoholu tiež prispejú ku kvalitnejšiemu životu. Nič však nepreháňajte, pretože všetkého veľa škodí a tak to je aj so šetrením.

Bohatstvo je to čo ušetríte, nie to čo miniete
5 (100%)4