Masáž penisu? Urobte si ju aj doma.

Masáže ako také majú už od nepamäti pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Či už hovoríme o masáži chrbta, šije, hlavy, alebo už o spomínanej masáži penisu bratislava. V poslednom zmienenom prípade si však nepredstavujte žiadnu erotickú techniku či masturbáciu. Masáž penisu je úplne seriózna masážna technika, ktorá prináša mužovi rad benefitov. Účinok masáže vplýva z pôsobenia masérskych hmatov. Tie majú svoje charakteristické zvláštnosti, ktoré im umožňujú rôznym spôsobom ovplyvňovať organizmus. Dôležitá je aj technika vykonávania masáži (dráždivá, upokojujúca).

Muž na tráve

Mechanizmus pôsobenia masáže je komplikovaný. Medzi miestnymi reakciami a celkovým účinkom je však úzka súvislosť. V konečnej relácii sa totiž každá miestna zmena tak či onak odrazí na celkovom stavu organizmu masírovanej osoby. Pôsobenie je teda vo veľkej miere komplexné. Pri masáži dochádza k dráždeniu najrôznejších receptorov umiestnených v pokožke, podkoží a pri hĺbkovej masáži aj v šľachách, kĺboch a svaloch. Povrch kože môžeme rozdeliť do určitých oblastí, tzv. headových zón. Pôsobením na tieto zóny môžeme nepriamo ovplyvniť aj niektoré orgány, ktoré sú intervenované z rovnakého segmentu. V centrálnej nervovej sústave dochádza vždy k určite iradiácii vzruchov, takže sú ovplyvnené aj okolité centrá.

penis masaz

Tým sa množstvo následných reakcií rozširuje a každá (aj miestne vykonávaná) masáž má v podstate celkový vplyv. Masáž penisu býva striedavo dynamická a meditatívna. Jej súčasťou môže byť aj análna masáž, masáž semenníkov alebo masáž prostaty. Po masáži by mal byť váš penis perfektne prekrvený, uvoľnený, prípadne pripravený na sex. Pozitívne účinky masáže sú zbavenie muža stresu a napätia, pravidelným prekrvením sa zlepšuje zdravotný stav penisu, striedaním fáze vzrušenia a relaxácie muž trénuje svoju výdrž a naučíte sa prežívať hlbšie podnety zo stimulácie.